Уволненият шеф на „Гробищни паркове“: Има тежка мафия в бизнеса с покойниците
май 16, 2026Румен Димитров твърди, че уволнението му е политически мотивирано, а зад сектора стои организирана мрежа от интереси и натиск.
Бившият директор на общинското предприятие „Гробищни паркове“ в София Румен Димитров коментира причините за своето уволнение, като заяви, че вижда политически мотиви зад решението. Той беше назначен от кмета Васил Терзиев и е заемал поста повече от две години.
По думите му освобождаването му е свързано не с работата му, а с публични позиции на неговия син, който участва активно в обществени дебати и критикува Столичната община. Димитров твърди, че е бил предупреждаван за последствията от тези изказвания.
Той категорично отхвърля обвинения за финансови нарушения в управлението на предприятието и заявява, че част от средствата са били използвани за покриване на разходи по необходима реорганизация и освобождаване на служители, свързани с проблемни практики.
Димитров твърди още, че е получавал заплахи от криминални среди и говори за сериозен натиск върху работата му. Според него проблемите в сектора не са изолирани, а част от по-широка структура от зависимости.
„Единствената злоупотреба е неспособността на системата да се справи с проблемите.” Това коментира Димитров, като насочи критики към Столична община.
Бившият директор изрази мнение, че зад управлението на бизнеса с погребални услуги стои „организирана мрежа от интереси“, която влияе върху процесите в сектора.


