Трамвай излезе от релсите до Румънското посолство в София и удари седем коли (ВИДЕО)

Трамвай излезе от релсите до Румънското посолство в София и удари седем коли (ВИДЕО)

септември 2, 2025 0 By Desi

Няма пострадали хора, но нанесените материални щети са сериозни; разследват се причините за инцидента.

Днес трамвай излезе от релсите в района на Румънското посолство в София, съобщи БНР. При инцидента няма пострадали хора, но са ударени седем автомобила и нанесени сериозни материални щети.

По информация на директора на дирекция „Аварийна помощ и превенция“ към Столична община Красимир Димитров, ватманът е оставил трамвая без контрол. Предполага се, че превозното средство е било подкарано от друг човек, който не е успял да вземе завоя. Две мотриси са се обърнали, като едната се е забила в подлез.

За щастие в трамвая не е имало пътници, а в подлеза не са се намирали пешеходци. Въпреки това са разрушени две от стените на съоръжението. Мястото е обезопасено, а на терен работят екипи на пожарната, полицията и спешна помощ.

В района движението остава затруднено, докато приключат огледите и разследването на причините за катастрофата.