Кметът на Перник Станислав Владимиров продължава да си бърка в носа, докато от седмица градът му губи ценни литри вода (ВИДЕО)
септември 3, 2025Във време на все по-ужасяваща суша и растящо глобално затопляне кметът на Перник Станислав Владимиров, остава един от малкото гъзари на планетата, който пет пари не дава за най-ценното – водата.
Нека припомним, че през последната седмица в “Града на стоманата” се случиха няколко аварии, но липсата на адекватна реакция от страна на кмета Владимиров и на ВиК „Перник“, явно обричат жителите на града на сериозно безводие.
Всъщност, отдавна за никого не е тайна, че единственият привилегирован, който има перманентен достъп до вода при това на свръх ниски цени, е не друг, а добре познатият олигарх Людмил Стойков. Същият, който преди години беше съден, а после незнайно как оправдан. Същият, който беше пръв любимец на експрезидента Георги Първанов, а после пък стана крупен милионер вследствие усвояването на стотици публични дейности и обществени поръчки, пише сайтът MEDIAMALL.info.
Затова, например, е напълно ясно, че фирмите на Люси Стойков винаги ще имат вода, докато гражданите на Перник пък май единствено винаги ще имат липса на такава. Е, разбира се, винаги им остава възможността да пият по една лимонада купена срещу евро от кварталната бакалия.
В този ред на мисли през последните дни фейсбук и други социални мрежи буквално се пръскат от клипове, показващи избиващата из улиците на Перник вода.


