Кметът на община Ихтиман: Изграждането на велоалеята напредва по график (ВИДЕО)
юни 2, 2026Започна поставянето на настилката, а проектът ще бъде завършен качествено и в срок до края на юни, каза Калоян Илиев във видео, публикувано в канал в социалните мрежи на институцията.
Кметът на община Ихтиман Калоян Илиев извърши инспекция на строителните дейности по изграждането на новата велоалея в града. По време на огледа той съобщи, че вече е започнало поставянето на плочките по трасето.
„Днес сме на инспекция на работния процес по изграждането на велоалеята. Стартираме с поставянето на плочките. Тук ще бъде обособена пешеходна зона от началото на участъка, а такава ще има и до параклиса. Част от трасето ще бъде асфалтирано, за да могат хората спокойно и безопасно да използват велоалеята“, заяви Илиев.
Кметът подчерта, че въпреки първоначалния срок за изпълнение на проекта до 22 май тази година, програмата е била удължена до 30 юни заради обстоятелства, възникнали през миналата година.
„Нямаме никакви притеснения относно изпълнението на проекта и неговото финансиране по Плана за възстановяване и устойчивост. До 30 юни разполагаме с достатъчно време и гарантираме, че велоалеята ще бъде изпълнена качествено и в срок“, допълни той.
Проектът е част от усилията на общината за подобряване на градската среда и насърчаване на устойчивите форми на транспорт.


