Да изчистим заедно община Козлодуй
юни 2, 2026Чистата среда зависи от всички нас.
На 5 юни 2026 г. община Козлодуй организира кампанията „Да изчистим заедно“ и отправя покана към всички жители да се включат в едно добро дело за града и населените места в региона.
Инициативата ще се проведе от 08:00 до 14:00 часа и е насочена към почистването на паркове, квартали, междублокови пространства и зони за отдих.

Всеки от нас може да допринесе за по-чиста и приятна среда. С няколко часа доброволен труд можем да направим местата, които ежедневно използваме, по-подредени, по-красиви и по-приветливи за всички. Освен че ще подобрим облика на населените места, ще дадем добър пример за отговорност и грижа към природата.
За участниците са осигурени чували и ръкавици, които ще се раздават в сградата на община Козлодуй и в кметствата на Хърлец, Гложене, Бутан и Крива бара. Събраните отпадъци трябва да бъдат оставени до най-близките контейнери за битови отпадъци, откъдето ще бъдат извозени със специализиран транспорт.
Тази кампания е възможност да покажем, че ни е грижа за мястото, в което живеем. Когато работим заедно, можем да постигнем реална промяна и да създадем по-добра среда за нас, нашите деца и бъдещото поколение.
Община Кюстендил призова на 5 юни жителите да се обединят около една обща кауза и да покажат, че чистият и приветлив град е отговорност на всички граждани.


